ଜାତୀୟ

ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଲିଙ୍ଗ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତି ହିଞ୍ଜଡ଼ା

ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଲିଙ୍ଗ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତି ହିଞ୍ଜଡ଼ା > ଶୁଭ୍ ଭାରତ ଟାଇମ୍ସ, ୧୪/୧୦- ହଜାର ହଜାର ବର୍ଷ ଧରି ହିଞ୍ଜଡ଼ାମାନେ ଗୁପ୍ତରେ ସମାଜରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଆସୁଛନ୍ତି। ସମାଜରେ ସେମାନଙ୍କର ଅନେକ ଅଧିକାର ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ, ସେମାନେ ଆମ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଅନେକଙ୍କ ପାଇଁ ସାମାଜିକ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହଁନ୍ତି। ସମାଜ ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରହଣ ନହେବା ପାଇଁ, ସେମାନେ ନିଜର ଜୀବନଶୈଳୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସମାଜରେ ନିଜ ପାଇଁ ଏକ Read more

ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ

ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଖୋଜୁଛି ଆମେରିକା

ଶୁଭ୍ ଭାରତ ଟାଇମ୍ସ, ୧୪/୧୦- ଆମେରିକା ସିଟିଜେନ୍ ଭାରତୀୟଙ୍କ ପ୍ରତି ଆନୁଗତ୍ୟ ଦେଖାଉଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତି, ପରମ୍ପରା ସହ ଭାରତୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ମଧ୍ୟ ଆଗ୍ରହରେ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛନ୍ତି ଆମେରିକାବାସୀ। ଯାହାର ପ୍ରମାଣ ଦେଇଛି ଆମେରିକୀୟ ଟେଲିଭିଜନ ସୋ’ ଆମେରିକାଜ୍ ଗଟ୍ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ। ଭାରତୀୟ ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ ଏହି ସୋ’ ଆଡକୁ ଅଧିକ ଆକର୍ଷିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଗ୍ଲୋବାଲ ଗଟ୍ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜର ଏକ ଅଂଶ ଆମେରିକାଜ୍ ଗଟ୍ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ। ସୋ’ରେ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟମାନଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ନାଚ, Read more

ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟା

ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଶୁଭ୍ ଭାରତ ଟାଇମ୍ସ, ୧୪/୧୦- ଯୁବପିଢି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌, ଲ୍ୟାପଟପ୍‌, ଟ୍ୟାବ୍ ବିନା ପାଗଳ ହେଇଯିବେ। କିନ୍ତୁ ମର୍ଡନ ଷ୍ଟଫ୍ ପାଲଟିଥିବା ଏହି ଅତ୍ୟାଧୂନିକ ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଜୀବନ ନେଇଯାଏ। ଖୁବ୍ କମ୍ ଅଭିଭାବକ ଏବିଷୟରେ ଜାଣିଥାନ୍ତି। ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌, ଲ୍ୟାପଟପ୍ କିମ୍ବା ଟ୍ୟାବ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍‌କୁ ଅଧିକ ସମୟ ଚାହିଁଲେ ଅଥବା ବ୍ରାଉଜ୍ କଲେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ନିଶ୍ଚୟ ହାନୀକାରକ। ଯଦିଓ ଏହାର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ନିଜ ଗାଁ ଠାରୁ ଅନ୍ତରିକ୍ଷ ଯାଏଁ ବିଶ୍ୱର କୋଣ ଅନୁକୋଣ ଖବର ଯେକୌଣସି ମୁହୂର୍ତରେ ଜାଣିପାରନ୍ତି। Read more

ଫଟୋଗ୍ୟାଲେରୀ

ଟଲିଉଡରେ ପ୍ରଶଂସା, ବଲିଉଡରେ ବଳାତ୍କାର

ଶୁଭ୍ ଭାରତ ଟାଇମ୍ସ,୧୩ /୧୦- ବେଙ୍ଗଲ ବ୍ୟୁଟି ପାୟଲ ଘୋଷ୍। ୨୦୦୮ରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିବା ତେଲୁଗୁ ମୁଭି “ପ୍ରୟାନମ୍‌”ରେ ପାୟଲ, ହାରିକା ଭୂମିକାରେ ପର୍ଦ୍ଦାକୁ ଆସିଥିଲେ। ସିନେମାର କାହାଣୀ ଧୃବ୍ ଏବଂ ହାରିକାଙ୍କ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଉପରେ ପର୍ଯ୍ୟବସିତ। ଏକ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଉଭୟଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାର ହେଲା ଏବଂ ୨ ଘଂଟା ମଧ୍ୟରେ ଏମାନେ ପ୍ରେମରେ ପଡିଗଲେ। ହାରିକା ଭାରତ ଆସିବାକୁ ମାଲେସିଆ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ପହଁଚିବା ପରେ ଏଠାରେ ଧୃବଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା। www.suvbharattimes.in // twitter.com/@suvbharat_times Read more

ଜାତୀୟ

ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଷ୍ଟାର ରେପିଷ୍ଟ୍‌

ଶୁଭ୍ ଭାରତ ଟାଇମ୍ସ, ୧୩/୧୦- “ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଜୀ, ପ୍ଲିଜ୍ ଆକ୍ସନ ଲିଜିୟେ ଔର୍ ଦେଶ୍‌କୋ ଦେଖ୍‌ନେ ଦିଜିୟେ ଇସ୍ କ୍ରିଏଟିଭ୍ ଇନସାନ୍ କେ ପିଛେକେ ରାକ୍ଷସ କୋ। ମୁଝେ ପତାହେ କି ୟେ ମୁଝେ ନୁକସାନ୍ ପହୁଁଚା ସକ୍‌ତା ହେ, ମେରୀ ସୁରକ୍ଷା ଖତ୍‌ରେ ମେଁ ହେ। ପ୍ଲିଜ୍ ମଦତ୍ କିଜିୟେ।” ଏହି ଟ୍ଵିଟ ବାର୍ତ୍ତା, ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପାୟଲ ଘୋଷଙ୍କର। ଅନୁରାଗ କାଶ୍ୟପ ତାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଛି। ମୁମ୍ବାଇ ଭେରସୋଭା ଥାନାରେ ଅନୁରାଗଙ୍କ ବିରୋଧରେ Read more

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ

ବ୍ରେନ୍ ଟ୍ୟୁମରର କାରଣ ଅଗରବତୀ ଧୂଆଁ

ଶୁଭ୍ ଭାରତ ଟାଇମ୍ସ, ୧୨/୧୦- ସିଗାରେଟ୍ ଧୂଆଁ ଏବଂ ଧୂପକାଠିର ଧୂଆଁ ଉଭୟ ହାନୀକାରକ। ଅଗରବତୀ ଧୂଆଁ ପାଇଁ ଶିଶୁ ଲ୍ୟୁକୋମିଆର ଶିକାର ହୁଅନ୍ତି। ବ୍ରେନ୍ ଟ୍ୟୁମରର ଅନ୍ୟତମ କାରଣ ମଧ୍ୟ ଜଳୁଥିବା ଅଗରବତୀର ଧୂଆଁ। ଅଗୁରୁ କାଠ ଓ ଚନ୍ଦନକାଠରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଗରବତୀ ଧୂଆଁ ଏବଂ ସିଗାରେଟ ଧୂଆଁ ମଧ୍ୟରେ ତୁଳନା ପରେ ଜଣାଗଲା ଧୂପକାଠି ଧୂଆଁ ସହ ମିଶ୍ରିତ ମ୍ୟୁଟାଜେନିକ୍ ପଦାର୍ଥ ଶରୀରର ଜିନ୍ ସଂରଚନାରେ ପରିବର୍ତନ ଆଣିପାରେ। ସିଗାରେଟ୍ ଧୂଆଁ ଠାରୁ ଅଗରବତୀ Read more

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ

ବଲଗେରିଆ ବ୍ରାଇଡାଲ୍ ବଜାର

ଶୁଭ୍ ଭାରତ ଟାଇମ୍ସ,୧୨/୧୦- ବଲଗେରିଆରେ ଦୁଲ୍‌ହନ ଖୋଜିବାକୁ ହେଲେ ବଜାରରୁ କିଣିବାକୁ ପଡେ। ଏହାକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିବା ହୁଏତ ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ଅସମ୍ଭବ। କିନ୍ତୁ, ଗତ ୮୦ ବର୍ଷ ଧରି ବଲଗେରିଆରେ ଏହି ପରମ୍ପରା ଲାଗିରହିଛି।୧୬ ବର୍ଷ ଝିଅ ଠାରୁ ୪୦ ବର୍ଷ ବୟସର ମହିଳାମାନେ ଏହି ବଜାରରେ ବିକ୍ରି ହେବାକୁ ଏକଜୁଟ୍ ହୁଅନ୍ତି। କାରବାର ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସହ ଘରଲୋକ କିମ୍ବା ସମ୍ପର୍କୀୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରନ୍ତି। www.suvbharattimes.in // twitter.com/@suvbharat_times Read more

ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ

ଆଶ୍ରମରେ ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତି

ଶୁଭ୍ ଭାରତ ଟାଇମ୍ସ, ୧୨/୧୦- ହଟ୍ ସେନସସେନ୍ ତ୍ରୀଧା ଚୌଧୂରୀ ଓରଫ୍ ବବିତା। ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତି ଛାଡି ବାବା ନିରାଲାଙ୍କ ଶିଷ୍ୟଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ବବିତା। ସ୍ୱାମୀ ଥିଲେ ଢୋଙ୍ଗି ବାବାର ଅନ୍ଧଭକ୍ତ। ଚଉଠୀ ରାତିରେ ପତ୍ନୀ ବବିତାଙ୍କୁ ବାବା ନିରାଲା ସହ ଶୋଇବାକୁ ଭେଟି ରୂପେ ପଠାଇ ଦେଲେ ସ୍ୱାମୀ। twitter.com/@suvbharat_times / www.linkedin.com/in/suvbharat-times ଏମଏକ୍ସ ପ୍ଲେୟାର୍ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ “ଆଶ୍ରମ” ଫେମ୍ ତ୍ରିଧା ଚୌଧୂରୀ। ପ୍ରକାଶ ଝା ପ୍ରଡକ୍ସନର ଏହି ଭାରତୀୟ ଅପରାଧ ଡ୍ରାମା ଖୁବ୍ Read more

ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ

ପର୍ଣ୍ଣଷ୍ଟାର ସହ କ୍ଲାଇମାକ୍ସ

ଶୁଭ୍ ଭାରତ ଟାଇମ୍ସ, ୧୧/୧୦- ପ୍ରକୃତିର ନୀଳ ଆକାଶ ତଳେ ଶାନ୍ତି ଖୋଜୁଥିଲେ ମିୟା ମାଲକୋଭା ଓ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ। ନୋ-ଏଣ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ସୁଚନା ଥିବା ମରୁଭୂମୀର ବିସ୍ତିର୍ଣ୍ଣ ବାଲୁକା ଉପରେ ଗାଡିର ବେଗ ବଢାଇ ଚାଲିଥିଲେ। ମୁକ୍ତ ପରିବେଶରେ ଦୁଇ ପ୍ରେମୀ ଦେହର ବାସ୍ନା ପାଇଁ ବସ୍ତ୍ରହୀନ ହୋଇ ଦୌଡିବାରେ ଲାଗିଥିଲେ। ସେହି ଅଜଣା ଇଲାକାରେ ହଠାତ୍ କେତେକ ଅଚିହ୍ନା ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ଆଡକୁ ମାଡି ଆସନ୍ତି। ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସେମାନେ ଜୀବନ ବଂଚାଇବାକୁ ଯାଇ Read more

ଜାତୀୟ

ବଲିଉଡ୍ ମୋହ ଛାଡୁନି ଶିବସେନା

ଶୁଭ୍ ଭାରତ ଟାଇମ୍ସ, ୧୧/୧୦- ଦଶନ୍ଧି ମଧ୍ୟରେ ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଚାଲିଥିବା ଦରିନ୍ଦାଗିରୀ ସୀମା ଲଂଘିଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଶାସକ ଦଳ ଶିବସେନା ବଲିଉଡକୁ କବଜା କରିଥିବା ଦରିନ୍ଦାମାନଙ୍କ ଠାରୁ ବିପୁଳ ବଟି ନେଉଛି। ମାୟା ନଗରୀକୁ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କ ଆଡ୍ଡାସ୍ଥଳୀରେ ପରିଣତ କରିଛି ଶିବସେନା। ଦେଶବାସୀ ସଂଘ ପ୍ରତି ଆନୁଗତ୍ୟ ଦେଖାଉଛନ୍ତି। ସଂଘୀୟ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ହିଂସାର କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ବିପୁଳ ଅର୍ଥ ଲୋଭରେ ମାୟା ନଗରୀକୁ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟେକି ଦେଇଛି ଶିବସେନା। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକ୍‌ରେ Read more