National

ଛତିଶଗଡରେ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ

Suvbharat Times | Bhubaneswar | 09042021 | www.suvbharattimes.in/ ଦେଶରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ଦାବି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଛତିଶଗଡ ସିଏମଓ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ ଜରିଆରେ ଦଶମ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ ହେଲା ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। #cancleboardexams2021 ହାସଟ୍ୟାଗ୍’କୁ ୧.୨ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ୍ ମିଳିଛି। ଏହି ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଦେଶର ଅସଂଖ୍ୟ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ସମର୍ଥନ ହାସଲ କରିବା ସହ ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିନା ପରୀକ୍ଷାରେ ପାସ୍ କରାଇବା ଲାଗି ଦାବିକୁ ଦୋହରାଉଛି। 

www.suvbharattimes.in/ କରୋନା ପ୍ରଭାବରେ ଛତିଶଗଡ ଥରହର। ଏଥିପାଇଁ ରାୟପୁର ଏବଂ ଦୁର୍ଗରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଜାରି ହୋଇଛି। ପ୍ରତିଦିନ ଏଠାରେ ନଅ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି। ତା’ସହ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୂପେଶ ବାଘେଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଛତିଶଗଡ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ରେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛି। ଯାହା ରାଜ୍ୟର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଝଟକା ଦେଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର ମଧ୍ୟ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି।

www.suvbharattimes.in/ ପୂର୍ବରୁ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଥିଲା କରୋନା ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁ ଏହି ପରୀକ୍ଷା ଅନଲାଇନରେ ନିଆଯିବ, କିନ୍ତୁ ପରୀକ୍ଷା ଅନଲାଇନରେ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ବୋର୍ଡ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି। ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ହାଜର ହେବାକୁ ପଡିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଛତିଶଗଡ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ ପୁନର୍ବାର ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନୂତନ ତାରିଖ ଜାରି କରିବ। ସେପାଖେ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅଭିଭାବକ ମଧ୍ୟ ପରୀକ୍ଷାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ଦାବି କରୁଥିଲେ। ଏବେ ଭୁପେଶ ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ଦାବିକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

www.suvbharattimes.in/ କରୋନା କାରଣରୁ ପଞ୍ଜାବର ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଠାରେ ଥିବା ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବରୁ ୨୨ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ୯ ଏପ୍ରିଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ, ବର୍ତ୍ତମାନ ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ମଇ ୪ ରୁ ୨୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୦ ରୁ ମେ ୨୪ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖରେ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ହେବ ବୋଲି ଓଡିଶା ସରକାର ଶୁକ୍ରବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *