ଲାଇଫ୍ ଷ୍ଟାଇଲ୍

ଜ୍ଞାନ କୌଶଳ ଅପେକ୍ଷା ଭାବପ୍ରବଣତାକୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ

Suvbharat Times/ Bhubaneswar http://www.suvbharattimes.in/ 19012021- କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୁଗରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଚାକିରି ହରାଇଛନ୍ତି। ତଥାପି,  ଧୀରେ ଧୀରେ ଜୀବନ ପୁଣିଥରେ ଫେରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। କେତେକ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦେଉଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛନ୍ତି। କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଚାହାଁନ୍ତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଏହି ସଙ୍କଟରୁ କିପରି ବାହାରକୁ ଆସିବେ। ଚାକିରି ଆଶାୟୀ ବିନା ଭୟରେ ଏଥିପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିବେ। ତେଣୁ ଚାକିରି ପାଇବାରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ।

Twitter/ https://twitter.com/suvbharat_times Linkedin/www.linkedin.com/in/editor.suvbharattimes

http://www.suvbharattimes.in/ ଯଦିଓ ଦେଶରେ କରୋନା ଟୀକାକରଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି, ତଥାପି ଗତବର୍ଷରେ ହୋଇଥିବା କ୍ଷତିରୁ ମୁକୁଳିବା ଅସମ୍ଭବ। କୋଭିଡ୧୯ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଯାହା ଚାକିରୀ ଯୋଗାଡ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ, କେତେକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏଥିପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛନ୍ତି। ଚାକିରି ଆଶାୟୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଅଭିଯାନରେ ନିଜ ସହ ସଂଯୋଗ କରି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସଠିକ୍ ଏବଂ ସୁରୁଖୁରୁରେ କରିପାରିବେ।

Twitter/ https://twitter.com/suvbharat_times Linkedin/www.linkedin.com/in/editor.suvbharattimes

http://www.suvbharattimes.in/ କରୋନା ମହାମାରୀ କେବଳ ଆର୍ଥିକ ଅନାଟନ ନୁହେଁ, ବରଂ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭାବନାତ୍ମକ ଦିଗରୁ କ୍ଷତି ପହଁଚାଇଛି। ତେଣୁ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କେବଳ ବୌଦ୍ଧିକ ନୁହେଁ ବରଂ ନିଜର ଭାବପ୍ରବଣତାକୁ ନିଜ ଭିତରେ ମଜବୁତ୍ କରିଛନ୍ତି। କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଚାହାଁନ୍ତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା କରିବାର କଳା ଏବଂ ଶାନ୍ତିରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାର କ୍ଷମତା ରଖନ୍ତୁ। ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କର କେବଳ ଆଇକ୍ୟୁ ଭଲ ଥିଲେ ଯଥେଷ୍ଟ ନୁହେଁ ବରଂ ସେମାନେ ଭାବପ୍ରବଣ ହେବା ଉଚିତ୍।

Twitter/ https://twitter.com/suvbharat_times Linkedin/www.linkedin.com/in/editor.suvbharattimes

http://www.suvbharattimes.in/ କୋଭିଡ୧୯ ସମୟରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟିଛି। କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମେତ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ମାତ୍ରାରେ କ୍ଷତି ସହିଛନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି, ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଖରେ ବିପଦ ପରିଚାଳନା ଏବଂ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନର ଗୁଣ ରହିବା ଉଚିତ୍। ଏକ ଉନ୍ନତ ସଙ୍କଟ ପରିଚାଳକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ପ୍ରାଥମିକତା ବଦଳାଇବାରେ ସମସ୍ୟା ଖୋଜିବା ଏବଂ ତା’ପରେ ସେଗୁଡ଼ିକର ସମାଧାନ ଖୋଜିବାରେ ଗୁଣବତ୍ତା ରହିବା ଉଚିତ୍।

Twitter/ https://twitter.com/suvbharat_times Linkedin/www.linkedin.com/in/editor.suvbharattimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *