ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍

ଆମେରିକା ପାଇଁ ଲଜ୍ଜିତ ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ କିମ୍ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ୍

Suvbharat Times/ New Delhi http://www.suvbharattimes.in/ 17012021- ଉତ୍ତର କୋରିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ୟାରେଡରେ ସବୁଠାରୁ ବିଶେଷ ଥିଲା ସବ୍-ମେରାଇନରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏକ ଇଣ୍ଟର କଣ୍ଟିନେଣ୍ଟାଲ ବାଲିଷ୍ଟିକ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର । ଉତ୍ତର କୋରିଆର ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି କେସିଏନ୍ଏ କହିଛି ଏହି କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ମାରାତ୍ମକ ଅସ୍ତ୍ର। ସେଗୁଡିକ ମୋବାଇଲ୍ ଲଞ୍ଚର୍ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ଡ୍ରପ୍ ହୋଇପାରେ। ଯାହାକୁ ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବିପଜ୍ଜନକ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ବୋଲି ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ କିମ୍ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ୍।

Twitter/ https://twitter.com/suvbharat_times Linkedin/www.linkedin.com/in/editor.suvbharattimes

http://www.suvbharattimes.in/ ଖବରଟି ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲା।​ ଏହା ଘଟିବାର ଦୁଇଟି ବଡ଼ କାରଣ ଥିଲା। ପ୍ରଥମତଃ ଶାସକ ଦଳର ବୈଠକରେ ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ କିମ୍ ଜୋଙ୍ଗ ଉନଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି। ଏଥିରେ ସେ ଦେଶର ବୈଜ୍ଞାନିକମାନଙ୍କୁ ସର୍ବାଧିକ ଦୂରତ୍ୱର ଘାତକ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଏବଂ ଆଣବିକ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ରର ଷ୍ଟକ୍ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। କିମ୍ ଜୋଙ୍ଗଙ୍କ ମତରେ ଏଭଳି କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉ ଯାହା ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଆମେରିକାର ଭୁମି ସ୍ପର୍ଶ କରିପାରିବ।

Twitter/ https://twitter.com/suvbharat_times Linkedin/www.linkedin.com/in/editor.suvbharattimes

http://www.suvbharattimes.in/ ଦେଶର ଗଣମାଧ୍ୟମ ଏନେଇ କୌଣସି ଫଟୋ ପ୍ରକାଶ କରିନାହାଁନ୍ତି, ଯାହା ଇଣ୍ଟର କଣ୍ଟିନେଣ୍ଟାଲ ବାଲିଷ୍ଟିକ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଉପରେ ଶାସକ କିମ୍ ଜୋଙ୍ଗଙ୍କ ବିବୃତିକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବ। ତେଣୁ ପ୍ୟାରେଡରେ ଏପରି କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଅଛି କି ନାହିଁ ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି। କିମ୍ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ ଏହି ପ୍ୟାରେଡ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେରିକାକୁ ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ଯେହେତୁ ଆମେରିକା ନବ ନିର୍ବାଚିତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କୁ ଶକ୍ତି ହସ୍ତାନ୍ତର କିଛି ଦିନ ବାକି ଅଛି।

Twitter/ https://twitter.com/suvbharat_times Linkedin/www.linkedin.com/in/editor.suvbharattimes

http://www.suvbharattimes.in/  ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ କିମ୍ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାଇଡେନଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି। କେତେକ ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି କହିଛି ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଏହି ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଲଜ୍ଜାଜନକ ପ୍ରମାଣ ହୋଇପାରେ। ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ କିମ୍ ଆରମ୍ଭରୁ ଆମେରିକାର ନୂତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଗତବର୍ଷ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ଉପରେ କଠୋର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିଲା। କିମ୍ କ୍ରୋଧ ସମ୍ବରଣ କରିବା ସହ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ଉପରେ ନିଜର ପ୍ରଭାବ ଜାରି ରଖିବାକୁ ମିଥ୍ୟାର ଆଶ୍ରୟ ନେଇଛନ୍ତି।

Twitter/ https://twitter.com/suvbharat_times Linkedin/www.linkedin.com/in/editor.suvbharattimes

http://www.suvbharattimes.in/ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଆମେରିକା ଏବଂ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ଦେଖାଦେଇଛି। ଯଦିଓ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳରେ କିମ୍ ଜୋଙ୍ଗ ଉନଙ୍କୁ ତିନିଥର ଡକାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ, ଯେତେବେଳେ ଆମେରିକାରେ ନୂଆ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କାର୍ଯ୍ୟଭାର ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ଏହି ସମୟରେ କିମ୍ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ ମାରାତ୍ମକ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ନିର୍ମାଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ହୁଏତ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିବାକୁ ଆଶାବାଦୀ। ତଥାପି କିମ୍ କହିଛନ୍ତି ଆମେରିକାର ସକରାତ୍ମକ ଭାବନାରେ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ନିର୍ଭର କରିବ।

Twitter/ https://twitter.com/suvbharat_times Linkedin/www.linkedin.com/in/editor.suvbharattimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *